17.8.2021

Nechci tvrdit, že každý z nás si pamatuje doby, kdy celé dny a noci proseděl u počítačových her nebo trávil stejný čas hraním her na různých druzích konzolí. I když už nejsme děti, možná bychom si rádi zase na chvíli zahráli a vrátili se do dob dospívání či do dob, kdy nás ještě netrápily starosti o příjem rodiny, zdraví dětí a podobné věci.
nintendo spínač
Pojďme si nyní, když už nemáme tolik času si zahrát, alespoň říct, které hry teď frčí, a které jsou nejprodávanějšími. Třeba se vám seznam bude hodit, až budete vybírat dárek pro vaše děti a nebo, pokud jste mladší generace, vám poradíme, jakou hru teď zapařit.
Náš seznam uvádí pět nejprodávanějších her historie. Mimochodem, osm z nich jsem opravdu hrála a musím potvrdit, že vás opravdu mohou strhnout v jakémkoli věku.

1.  Mario
Maria zná snad každý na světě. Jeho developerem bylo Nintendo a první jeho titul vyšel v roce 1981. Do této chvíle e prodalo přes 528 milionů kopií.
hra minecraft
2.  Tetris
Tetris vydala The Tetris Company v roce 1984. Prodalo se přes 495 milionů her. Kdo by tuto hru u nás v České republice neznal? První velké haló kolem této hry samozřejmě nastalo po revoluci a druhá největší vlna proběhla, když hra byla uvedena na chytré mobilní telefony a tablety. I když se to může zdát mírně uhozené, je jasné, že si lidé na celém světě tyto kostičky, které po seřazení do řady mizí, zamilovali.
 
3.  Pokémon
Game Fraak využila v roce 1996 oblibu seriálu Pokémon a vydala tuto hru, kde chytání a trénování smyšlených postaviček k boji, je vlastně zábavné. Do roku 2016 bylo těchto her prodaných přes 280 miliónů. Bude zajímavé sledovat, jak se čísla budou vyvíjet s novou formou této hry, veřejností milovanou verzí Pokémon Go stejného developera.

4.  Call of Duty
Infinity Ward vyplnilo v roce 2003 evidentní díru na trhu svoji hrou Call fo Duty. Více než 250 milionů kopií prodaných hovoří o tom, že sice nás hra už ničím novým nepřekvapí, ale každý nový díl zajistí prodej několika dalších milionů her.
barevné BMW
5.  Grand Theft Auto
V roce 1997 vyrazila na trh Rockstar North se hrou Call of Duty. Neuvěřitelných 240 milionů prodaných kopií jasně hovoří o tom, že tento titul, kromě toho, že slaví letos 20 let, slaví také velký úspěch na poli her. A upřímně. Koho by tato hra nebavila?
 
A co si zahrajete v příští volné chvíli vy?