17.8.2021

Počasí se pomalu otepluje a vy nyní přemýšlíte, jak v létě naložíte s nezdárným potomkem. Na brigádu se necítí a vy pomalu, ale jistě, ztrácíte trpělivost. Co s tím? Právě je nejlepší čas pro výběr letního tábora.

Letní tábory prokazují neocenitelné služby všem unaveným rodičům, kteří si chtějí užít, alespoň část letních dní, bez neukázněné ratolesti. Ale i když nás potomek či potomci dovádí ke stavům neurotickým, tak přece jen chceme, aby se v pořádku vrátili domů.

Nejlepší variantou je vybírat tábor na internetu. Tábor vybíráme nejen podle toho, co baví dítě, ale i podle toho, aby měl jeho pobyt na táboře na něj co nejlepší vliv. Tudíž kombinujeme příjemné s užitečným.

Pokud vaše dítě celé dny sedí u počítače či televize, je nejlepší ho poslat do táborů, které tyto vymoženosti neposkytují. Nemyslím tím nějaký mariňácký výcvikový kemp, ale tábor, který provozuje své aktivity z 98% venku. Dále sledujeme recenze daného tábora, portfolium vedoucích a prostředí ve kterém se dítě bude nacházet. Důležitá je i profesionalita v jednání vyššího velení tábora při komunikaci s rodiči. Tábor nemusí být nutně drahý, ale nevyplácí se šetřit.

Řada táborů skutečně co vydělá, investuje zpět do vašich dětí, případně do nutného vybavení tábora. Často vedoucí nepobírají plat a vše dělají dobrovolně ve svém volném čase. Pokud vaše dítě pobírá nějaké léky, konzultujte pobyt na táboře s lékařem. Táboroví zdravotníci sice častou nejsou profesionály, ale jsou znalí své funkce, mají pravidelná školení a potřebné licence a co je nejdůležitější – mají praxi.

Další faktor co je nutné sledovat je internetové stránky tábora i během konání samotného tábora. Máte alespoň částečný přehled o dění na táboře. Závěrem, nebojte se dotazovat pracovníků tábora, ale pořádně sledujte požadavky na internetu. Mnoho věcí je vysvětleno v přehledech a je tedy zbytečné se na ně ptát znova. Táborům a létu bez dětí ZDAR.