27.6.2018

Říká se, že bez trvalého bydliště se dá také žít. Jednou z možností je se přihlásit na magistrát a mít alespoň doručovací adresu. Bohužel ale celý svůj život vedete spořádaně a to, i když jste na tom tak, jak jste. Jak se na vás bude hledět? Říká se sice, že lva nezajímá, co si o něm ovce myslí, ale tady jde trošku o něco jiného. Ať už chcete nebo ne, trvalý pobyt je prostě nutností.
mrakodrapy města.jpg


Většinou všude, kam přijdete, předkládáte své identifikační údaje. Jedním z těchto údajů je i právě bydliště. Takové identifikační údaje předkládáte například na poště, v bance, na pohovoru apod.


Prostě a jednoduše, bez trvalého pobytu máte pocit, že prostě neexistujete. Nejste ani v evidenci obyvatel. Přihlásit se k přechodnému pobytu bohužel již dávno neexistuje, takže vám nezbývá nic jiného, než sehnat souhlas k trvalému pobytu, abyste měli v evidenci jinou adresu než tu, kterou mívají i bezdomovci.
domy ve městě.jpg


Jsou mezi námi lidé, kteří vám v prvních krizových měsících dokáží pomoci. Rozhodně se nemusíte bát žádné podlosti. Pokud potřebujete trvalý pobyt, mějte ho mít. Vše za vás zařídí. Bude se jednat o věci, jako je doručovací adresa, souhlas majitele k trvalému pobytu a výpis z katastru.


Jediné, co uděláte vy, bude, že změníte adresu trvalého bydlení. Ptáte se, co vás to bude stát? Trochu té trpělivosti, času na matrice a pár korun měsíčně.


Uvidíte ale, že se vám život náhle změní. Když totiž člověk dostane naději a má motivaci, dokáže sebrat poslední síly a začne úplně od začátku. Ne nadarmo se říká, že naděje je jako výstřel ze startovní pistole.


Stejně tak se používá i adresa trvalého bydliště do občanského průkazu, kterým se prokazujete nejen na úřadech, ale i v bance nebo v budoucím zaměstnání. Měli byste začít existovat a být v evidenci, protože díky tomu budete moct snadno pobírat i sociální dávky a nebudou vás navíc čekat žádné zbytečné problémy.


Rozhodně byste toho měli využít, než bude příliš pozdě.