17.8.2021

Léto končí. Přichází barevný podzim, leč sychravý a chladný. A vaše obydlí je v tónech studených barev. Změňte to! Hledejte inspiraci v přírodě. Listí se mění – žloutne, červená se a hnědne. Zelená získává na sytosti.

podzimní les
Dekorace inspirované přírodou

Pokud máte přístup do přírody, bude vám stačit si vyjít na procházku a donést si z ní přírodniny. Dozrávající šípky ve váze se budou hodit na zkrášlení chodby nebo rohu místnosti. Z plodů jírovce maďalu mohou děti za pomoci vás vyrábět kaštanová zvířátka, pro která se jistě nějaké to místečko najde. S přibývajícím větrem je čas na pouštění draků, a právě takového draka můžete dětem umístit do dětského pokoje na výzdobu. Taktéž si můžete pořídit závěsy s motivem lesa, které navodí příjemnou atmosféru. Ale to není všechno! Dekorativní polštáře a barevný přehoz přes gauč dodá místnosti na útulnosti.


Nová výmalba pokojů

Rozhodujete se o nové výmalbě pokoje a nevíte, kterou barvu zvolit? Pokud jste milovníci podzimu, hned se zúžil výběr barevné škály. Můžete jít do různých odstínů zelené, hnědé, červené, oranžové a žluté.
S červenou barvou zacházejte velmi opatrně. Nemusí vždy podporovat vášeň. Vzpomeňte si na býčí zápasy a na využití červeného pruhu látky. Stejně tak jak vzplanul býk hněvem, můžete i vy! Na druhé straně se říká, že červená podporuje chutě k jídlu. Od sytě červené máte na výběr až po romantickou růžovou. Zelená povzbuzuje mysl, proto se hodí do pracovních místností, ale i tam kde se dítě učí do školy. Oranžová a hnědá dodávají bytu domácí pohodu. Žlutá rozveseluje a navozuje příjemnou atmosféru.
ložnice v hnědé barvě
Rady k malování
·         Pokud nechcete mít zdi až ke stropu barevné, udělejte si zhruba 10 cm velký okraj od stropu. Tahle část zůstane bílá i se stropem.
·         Nemusíte mít všechny zdi barevné. Lze mít pouze protilehlé strany v jiné barvě nebo budete mít jen barevnou stěnu, kde se nachází okno. Nápadům se meze nekladou.
·         Pokud jste víc odvážní a umíte malovat, zkuste se pustit do uměleckého díla. Např. se rozhodnete pro odstíny zelené. A místo toho, abyste všechny zdi vzali jen do jednolitosti, nechte si jednu nebo dvě zdi bílé, s tím, že jedna opravdu zůstane i čistě bílá. Kdežto na druhou můžete namalovat stromy. Budete se více cítit jako v přírodě.