28.4.2023

Všimli jste si, že za loterii, herní automaty a sázky utrácejí hlavně chudí lidé? Doufají, že k nim bohatství připutuje samo díky šťastné náhodě. Každý týden, když probíhá tah sportky, čekají přilepeni k obrazovce, jestli se zrovna na ně neusměje štěstí.
peníze pod lupou
Samozřejmě, že vyhrát v loterii by chtěl každý. Také bohatí si občas koupí los, i když jen pro zábavu. Ale neutratí za sázení polovinu výplaty, ani to není jejich hlavní způsob, jak získat peníze.
Svůj úspěch si vytváříme sami, ať už vědomě nebo podvědomě. Pokud jste na tom finančně průměrně nebo dokonce máte finanční problémy, chybu, ale i řešení hledejte v sobě.
Přijměte za svůj život zodpovědnost
Chudí lidé odmítají přijmout za svůj život zodpovědnost a stavějí se do role oběti. Opakují dokolečka, jací jsou chudáci, a staví to všem na odiv. Potom se diví, že se jim to splní, a zůstávají celý život chudí. Takové lidi poznáte podle tří znaků:
chudý muž
1. Obviňují všechny kolem sebe
Ukazují prstem na jiné, místo aby se zamysleli samu nad sebou. Obviňují slabou ekonomiku, ničemnou vládu, svou banku, padající burzu, své zaměstnavatele nebo zaměstnance, svého obchodního partnera, svoje rodiče nebo děti, blízké i vzdálené příbuzné a nakonec i Pána Boha. Za všechno může vždy někdo jiný, jen oni ne.
2. Vymlouvají se na kdeco
Snaží se přesvědčit okolí i sebe, že jim na majetku a penězích zase tak nezáleží, protože nejsou důležité. "Peníze přece nejsou všechno." Každý, kdo tohle tvrdí, žádné peníze nemá. Snaží se tak omluvit svoje prázdné kapsy.
Pokud pro něj nejsou peníze důležité, nemůže čekat, že se ho budou držet. Zkuste dát najevo manželce, že pro vás není důležitá. Jak dlouho s vámi vydrží?
Bohatí netrpí představou, že peníze jsou k ničemu. Naopak dobře chápou význam peněz a jejich roli ve společnosti.
3. Neustále si stěžují a remcají
V životě platí zákon: "Na co zaměříte svou pozornost, to se vám stane." Pokud si stěžujete, nemluvíte o dobrém, ale o tom špatném. Čím více se zaměříte na horší stránky svého života, tím více jich uvidíte a tím hůř se vám povede.
Říká se tomu zákon přitažlivosti. Podobné přitahuje podobné. Když si budete pořád stěžovat, problémy se na vás budou lepit ještě víc.
Obviňování, výmluvy a remcání působí jako sedativa. Mohou jen krátkodobě zmírnit stres, ale problém nevyřeší.
Může být bohatý a úspěšný někdo, kdo si pořád stěžuje, nadává a obviňuje? Pokud patříte k takovým lidem, odbourejte to. Budete překvapeni, jak se váš život začne měnit k lepšímu. Viděli jste někdy bohatého a úspěšného člověka, který by si naříkal?
penženka v kapse
Objevte svou vnitřní sílu a přiznejte si, že si svůj život vytváříte sami. Svůj majetek si budujete sami, stejně tak můžete sami sebe přivést na mizinu, nebo uvíznout v šedi průměru.
Rozhodněte se. Buď budete ze sebe dělat oběť, nebo budete bohatí. Obojí mít nemůžete.