12.9.2021

Začít může kdokoliv

Hudební nástroje jsou rozhodně zajímavé a můžeme se na ně naučit hrát i velmi složité skladby, přičemž je to kromě tréninku také o talentu. Výběr vhodného nástroje je na každém jedinci zvlášť, přičemž je dobré si o každém něco přečíst, a především si je vyzkoušet, abyste věděli, který Vám nejvíce přiroste k srdci. Je důležité, aby Vás bavil, protože potom budete mít chuť se vzdělávat a stále pokračovat.

elektrická kytara

Jedním z nástrojů, které stojí v popředí je kytara, přičemž v dnešní době se klidně můžeme bavit o té elektrické. Máme jich mnoho druhů, přičemž záleží na tom, jakým směrem se chcete orientovat. Univerzálním typem je Stratocaster, přičemž pro začátečníka je to vhodná volba, protože je vhodná pro všechny žánry. Když zjistíte, že byste chtěli hrát třeba rock, tak potom jsou tu kytary Hard a Heavy, jenž jsou k tomu uzpůsobeny, což jde poznat na jejich typickém zvuku a nadšence tohoto žánru rozhodně potěší.

Úprava zvuku

Klasická kytara má určitý zvuk, který už těžko změníme, ovšem u tohoto typu vzhledem k elektronice to není nic složitého. To nic nemění na tom, že u každého nástroje je důležité správné naladění. Jako začátečníkovi jej svěřte odborníkovi, protože bez něj nemůžeme hrát. Je mnoho videí a návodů na internetu, takže si doma můžete klidně s brnkáním začít. Dávejte také pozor na časté chyby. Vyplatí se také hrát s někým zkušenějším, aby Vám poradil, co děláte špatně.

hrající kytarista

Jak už jsme řekli, tak zvuk můžeme upravovat, přičemž k tomu nám poslouží Wales pedály Feedbackpedals. Tyto zařízení jsou speciálně vyvinuty k tomu, aby nám upravovali výsledný zvuk, dělali jisté efekty a podobně. Taková krabička nějaké ty koruny stojí, ovšem tyto jsou opravdu kvalitní a můžeme si s nimi opravdu vyhrát. Ovládání není tak složité, protože tu máme pár otočných knoflíků, ovšem musíme vědět, co který dělá a umět správně vše sladit.