12.7.2019


Nejedna firma má ve svém inventáři nějaká ta vozidla, lhostejno zda osobní nebo nákladní. A v nejedné firmě používají i jinou vozidlům alespoň vzdáleně podobnou techniku, jejímž úkolem je rovněž nestát v areálu podniku, ale pohybovat se všude možně, kde je toho zrovna zapotřebí.
A právě proto, že je tato technika mobilní a přemísťuje se tu tam a tu onam, je nejednou přímo nadlidský úkol ji kontrolovat. Řidiči tak mají nejednou dejme tomu příležitost k černé jízdě, pilní pracující k melouchům, při nichž lze využít jimi obsluhovaná zařízení, líní zaměstnanci k tomu, aby stroje v pracovní době vypnuli a šli se někam poflakovat, a ti nejpřičinlivější k tomu, aby z něčeho takového alespoň vycucnuli pohonné hmoty (nebo si natankovali svá vozítka rovnou na firemní účet) nebo to rovnou ukradli a někde zašmelili komplet celé.
Jak jenom se něčemu takovému snaží majitelé a vedoucí pracovníci firem zabránit! A jak beznadějnou tato jejich snaha nejednou je!
Ovšem takto beznadějnou vůbec být nemusí. Protože jakkoliv se to nemusí zdát, způsob, jak podobný majetek uhlídat, už dnes skutečně existuje. Už dnes je totiž možné sledování pohybu vozidel, dávající možnost uhlídat zdánlivě neuhlídatelné.
S pomocí tohoto objevu, tedy RMC systému, je totiž možno přes internet sledovat nejeden volitelný parametr u právě takovéto mobilní techniky. Stačí se usadit někde k počítači, připojit se a hned je zřejmé, co kde je, jak kdo ze zaměstnanců pracuje nebo naopak nepracuje, kde se co odchýlilo od trasy či vzdálilo z místa, kde to mělo stát, hned je zřejmé třeba i to, zda spotřeba pohonných hmot odpovídá množství vykazované práce.satelitní sledování
Což je logicky to nejlepší, co si jen majitel či vedoucí pracovník podniku jenom může přát. Protože hned (nebo třeba i dodatečně ze záznamu) ví, jak kdo kde pracuje, co se kde šustne.
A v takové situaci je nasnadě, že se jen tak něco neztratí či nezpronevěří. Když by na to šéfové okamžitě přišli a byl by průšvih.