27.10.2019

Kuchyň je jednou z nejdůležitějších místností vašeho domu či bytu. V kuchyni se totiž odehrává podstatná část rodinného života. Muž, žena či i děti si tam připravují snídani, dospělí vaří. Kuchyň je místem setkávání dospělých a jejich dětí. V kuchyni při vaření se setkáváme a řeší se zde pracovní problémy i problémy našich školních dítek. Maminku mívají děti spojenou mimo jiné s vařením a podáváním jídla. Kuchyň je někdy nedoceněnou místností našeho života.

dítě pomáhá při pečení vánočního cukroví

A leckdy i zbytečně. Proč je právě kuchyň místem setkávání? Možná i proto, že to zde pěkně voní https://www.skvelydomov.cz/kuchyne-je-mistnost-kterou-vsichni-miluji/!

Taková maminčina svíčková vytažená z trouby, která dovede provonět celou kuchyň, ale i byt, svolá všechny své obyvatele, kteří se olizují jen při pomyšlení dobrého oběda. A což teprve drobné vánoční pečivo, vanilkové rohlíčky, umně pletená vánočka – vytažené z rozehřáté trouby! Malí pomocníčci jsou v pohotovosti, jen co sladké pečivo zavoní.
dítě pomáhá v kuchyni mýt nádobí

Pravda, v panelácích jsou kuchyňky místy malé a bohužel není místo pro jídelní stůl, a tudíž místo k setkávání celé rodiny. Ale když místo je, pak kuchyň přestává být jen kuchyní, ale stává se místem setkání, kde všichni jeden přes druhého vykládají své příběhy, které přes den zažili. Znám i děti, které si v kuchyni na kuchyňském stole za přítomnosti milované maminky připravují domácí úkoly. Není potřeba, aby děti své školní povinnosti plnily jen ve svých dětských pokojích. Tam jsou totiž osamocené a samy. Kdežto v kuchyni za přítomnosti svých rodičů anebo jen maminky se necítí tak samy a leckdy jim úkoly jdou pěkně od ruky a strachy z učení jsou ty tam.

Milé maminky hospodyňky, věřte, že vaše dítě je rádo s vámi a není pro něho nic lepšího než cítit se v bezpečí. To je pro vás velké vyznamenání. Neodhánějte proto děti z vašeho „království“, když zrovna vaříte.