10.4.2018

Počasí se pomalu otepluje a vy nyní přemýšlíte, jak v létě naložíte s nezdárným potomkem. Na brigádu se necítí a vy pomalu, ale jistě, ztrácíte trpělivost. Co s tím? Právě je nejlepší čas pro výběr letního tábora.
zábava na letním táboře
Letní tábory prokazují neocenitelné služby všem unaveným rodičům, kteří si chtějí užít, alespoň část letních dní, bez neukázněné ratolesti. Ale i když nás potomek či potomci dovádí ke stavům neurotickým, tak přece jen chceme, aby se v pořádku vrátili domů.

Nejlepší variantou je vybírat tábor na internetu. Tábor vybíráme nejen podle toho, co baví dítě, ale i podle toho, aby měl jeho pobyt na táboře na něj co nejlepší vliv. Tudíž kombinujeme příjemné s užitečným.

Pokud vaše dítě celé dny sedí u počítače či televize, je nejlepší ho poslat do táborů, které tyto vymoženosti neposkytují. Nemyslím tím nějaký mariňácký výcvikový kemp, ale tábor, který provozuje své aktivity z 98% venku. Dále sledujeme recenze daného tábora, portfolium vedoucích a prostředí ve kterém se dítě bude nacházet. Důležitá je i profesionalita v jednání vyššího velení tábora při komunikaci s rodiči. Tábor nemusí být nutně drahý, ale nevyplácí se šetřit.
dívka v trávě s kytarou
Řada táborů skutečně co vydělá, investuje zpět do vašich dětí, případně do nutného vybavení tábora. Často vedoucí nepobírají plat a vše dělají dobrovolně ve svém volném čase. Pokud vaše dítě pobírá nějaké léky, konzultujte pobyt na táboře s lékařem. Táboroví zdravotníci sice častou nejsou profesionály, ale jsou znalí své funkce, mají pravidelná školení a potřebné licence a co je nejdůležitější – mají praxi.

Další faktor co je nutné sledovat je internetové stránky tábora i během konání samotného tábora. Máte alespoň částečný přehled o dění na táboře. Závěrem, nebojte se dotazovat pracovníků tábora, ale pořádně sledujte požadavky na internetu. Mnoho věcí je vysvětleno v přehledech a je tedy zbytečné se na ně ptát znova. Táborům a létu bez dětí ZDAR.