20.6.2023

Objevte všechny erotogenní zóny

Lidské tělo je doslova poseto erotogenními zónami a lépe chápat to bude každý, kdo alespoň jednou absolvoval nějakou masáž. Maséři se tu a tam zaměří na erotogenní zónu nepřímým způsobem, nikoli pro rozpoutání erotické vášně, ale spíše pro uvolnění tělesných či psychických blokád. A někdy ani sami nepostřehneme, že se jedná právě o oblast, která v průběhu sexu dokáže navodit neuvěřitelně hluboký a slastný orgasmus.

dívka na pláži

Čím více znáte erotogenních zón, tím větší radost ze sexu budete prožívat. Nezapomínejte ani na ty méně známé, jako jsou třísla, zátylek, vlasatá část hlavy, podkolenní jamky, pupík a chodidla – zejména pata a prstní kost. Mimochodem, právě chodidla, která slouží jako zdroj pro reflexní masáže, mají na svém povrchu tolik citlivých bodů, s nimiž lze podpořit orgasmické vyvrcholení jak u žen, tak i u mužů.

nahá dívka

Erotogenní zóna jako pomocník při ztrátě erekce

Ztrátu erekce provází obvykle pocit frustrace či zklamání, ale hlavu vzhůru! Nikdy se nejedná o něco, co by se nedalo napravit. Mnoho mužů se sice zajímá o to, kde koupit Viagru bez předpisu, ale ve skutečnosti by jim pomohly docela obyčejné triky, co znali již naši předkové.

Stres – již před staletími lidé věděli, že stresu je třeba se vyhýbat, protože je to zabiják. Tlumí produkci testosteronu a v krvi pak převažují stresové hormony, což má na erekci velmi neblahý vliv. Zároveň se díky stresu blokuje imunitní systém, zažívání a látková výměna. Nefunguje řádně ani lymfatický systém a nervová soustava dostává impulsy, které přispívají k depresím.

Koblihy – záměrně se zde zmiňujeme o koblihách, protože je lidé velmi dobře znají a mnozí je i pravidelně konzumují, přitom je to jedno z nejhorších jídel na talíři. Vyměňte raději nejen koblihy, ale i další potraviny z bílé mouky a s rafinovaným cukrem za celozrnné obiloviny, zeleninu, ovoce, ořechy, luštěniny a zdravé rostlinné oleje.