15.7.2019

Současní výrobci nám péči o bazény usnadňují tím, že mají v nabídce různé druhy bazénových tablet, které stačí jen vložit do některého zařízení. O ostatní už se tablety postarají samy. K tomu, aby bazénová chemie prospívala vodě a neškodila samotnému bazénu nebo neohrožovala přítomné plavce, slouží bazénový plovák. Ten funguje jako dávkovač bazénových přípravků pevné konzistence. Bazénové plováky mohou být nosiči nejen chlorových, ale také bromových či kyslíkových tablet.

§ Rozhodně se nedoporučuje vkládat bazénové tablety přímo do skimmeru.

§ Při zapnuté filtraci probíhá logicky rozpouštění příliš rychle a poté, co je filtrace vypnuta, nastane situace, kdy se tableta započne rozpouštět pouze lokálně.
malá holčička v dětském plovacím kruhu se koupe v bazénu

– Vysoké koncentrace chloru, bromu nebo kyslíku v jednom místě, by mohly nenávratně poškodit plastové součásti filtrační technologie.

Ideální tedy je, pokud se plovák volně pohupuje na vodní hladině zahradního bazénu a o tyto pohyby se stará pouze vítr. Pokud se vám stává, že právě vítr nažene plovák do některého okraje bazénu, kde se trvale usídlí, pak se tento problém dá jednoduše vyřešit tím, že se pořídíte variantu s očkem pro uvázání šňůry. Tím pádem můžete upevnit plovák s bazénovou chemií přesně v těch místech, kde je to zapotřebí.
černobílá kočka se naklání do bazénu

Vyberte si typ, který vám bude vyhovovat

Bazénových plováků je více druhů. Liší se od sebe nejen velikostí, ale i konstrukčním řešením.

§ Některé bazénové plováky mají šroubovací dřík pro dávkování malých bazénových tablet.

§ Některé typy jsou vybavené praktickými teploměry pro zjišťování teplotních hodnot bazénové vody.

Tato hodnota je velice důležitá pro úpravu některých parametrů bazénové vody na ideální hodnoty. S vhodnými přípravky bazénové chemie máte jistotu zdravotní nezávadnosti vody po celou koupací sezónu.

– A prakticky řešené pomůcky vám v této péči pomohou.