14.7.2019


Nejspíše už jste přepravní palety někdy někde viděli. A to jednoduše proto, že se tyto hojně využívají při přepravě a skladování kdečeho a i vy už jste se někdy k nějakému takovému počínání nachomýtnuli.
Přepravní palety jsou ony v podstatě jednoduché konstrukce zhotovené nejčastěji ze dřeva, jež slouží k tomu, aby se na ně naskládalo to, co se bude někam přepravovat. Naskládají se sem dejme tomu cihly, tvárnice, střešní tašky, pytle nebo krabice obsahující kdeco, celý náklad se tu pak upevní a případně i zabalí a rázem je manipulace s něčím takovým o poznání snazší. Je daleko jednodušší převézt z místa na místo vysoko- nebo nízkozdvižným vozíkem jednu naplněnou paletu, než onen náklad přenášet kus po kuse.
A nejen v otázce manipulace je použití palet výhodné. Palety Palety Moravamají předností i více. Jen tak namátkou:

  • Při nakládání na korbu nákladního auta, na železniční vagón, do kontejneru nebo kamkoliv jinam zaručují, že jimi bude efektivně využit úložný prostor, že nikde nezbude zbytečně nevyužité místo.
  • Skýtají také jistotu, že se na nich upevněné zboží za jízdy nesesype, neponičí se ani nezpůsobí zmatek v tom, kam co z toho pomíseného vlastně patří.
  • Snadno se jimi manipuluje nejen při přepravě, ale i už ve výrobě nebo naopak u konečných spotřebitelů, dejme tomu na stavbách nebo v obchodech.

palety euro

  • Nezabírají ani příliš místa, takže nejsou-li momentálně používány, lze je naskládat do vysokého komínu na sebe a tyto tak nezaberou velkou plochu a nikdo o ně nebude zakopávat.
  • Z právě vyřčeného je už zřejmé, že je možno tyto předměty využívat i opakovaně.
  • Zájemce o ně má na výběr mezi více druhy. Třeba mezi europaletami, jež mají přesně předepsané rozměry, nosnost a další užitné vlastnosti, a mezi paletami nestandardními, dělanými přímo podle potřeb jejich objednavatele.

Takže se takové palety leckomu skutečně hodí. Protože kdo by se tahal kus po kuse s hromadami věcí, může-li je převézt na paletě naráz, že?