28.4.2023

Rádi cestujete a hledáte možnosti, jak si v pořádku celou cestu naplánovat? Pak se pojďme mrknout na on-line itineráře. Takový itinerář přijde vhod nejen na dovolenou, ale i na služební cesty. Nezáleží na tom, zda cestujete autem, letadlem, veřejnou dopravou nebo jdete pěšky.

mladá žena v kavárně
Co je itinerář?

Itinerář = plán cesty
Do svého cestovního plánu můžete zahrnout jak způsoby dopravy, tak i informace o místech, kterými projíždíte a seznam toho, co potřebujete mít sebou. Každý z nás si vlastně takový itinerář už určitě někdy dělal. Sepsali jste si, co chcete vidět a jak se kam dostanete. To stejné dnes nabízejí aplikace pro chytré telefony.

vyhledávání na iPadu
Co vás čeká s on-line itinerářem?

1. Přehled letů
V plánovači si můžete uložit data, hodiny odletů a čísla letů. Pokud máte připojení a jste on-line, tak se vám tyto informace automaticky aktualizují. Ještě v hotelu si tak můžete rychle ověřit, zda váš let již nemá avizované zpoždění. Některé itinerář umožňují i spojení s některou z rezervačních společností, která vám může poslat nabídku letů přímo přes itinerář.
2. Správa ubytování
Jestliže si vyhledáváte a rezervujete ubytování přes velké rezervační portály jako booking, trivago, airbnb a další, můžete si vyhledat ubytování přímo pře itinerář. Pokud jste si již ubytování rezervovali, stačí ho ručně přidat a máte s sebou po ruce všechny důležité informace.

3. Plánování tras
Itinerář se snadno spojí s mapami a umožňuje tak uložit si trasy, které půjdete nebo pojedete. Dokonce je umí aktualizovat, na základě informací z dopravy.
4. Zůstaňte v kontaktu
Přes jednoduché ikony můžete snadno vkládat posty na svůj profil a sdílet tak své zážitky a nálady s přáteli na sítích. Dle aplikace se nabízí Facebook, LinkIn, Pinterest. Navíc některé plánovače vám umožní si uložit také e-mailovou komunikaci s aerolinkami nebo hotely.
bookovýná hotelu online
5. Průvodce po zajímavostech
Každý kvalitní itinerář by měl obsahovat i seznamy míst, která stojí za to vidět. Dále aktivity, které ve vámi vybrané lokalitě můžete dělat a to včetně otevíracích hodin a cen vstupného.
 
Říkáte si, že to všechno zní skvěle a hned si jdete nějaký ten itinerář vyhledat? Bohužel vše má jeden háček. Žádný z produktů dostupných na trhu neumí všechno. Nezbývá než si vybrat, jakým způsobem budete cestovat, zda na kole, autem, vlaky nebo letadlem a podle toho zvolit vhodnou aplikaci.