28.4.2023

Pokud vás trápí suchá nebo jinak problémová pokožka, nemusíte hned chodit po doktorech. Raději vyzkoušejte osvědčené domácí koupele, při kterých se dá skvěle relaxovat. Blahodárně působí nejen na vaši pleť, ale také na vaši psychiku. Tak proč neskloubit příjemné s užitečným?
heřmánek na louce
Pokud vlastníte vanu, jistě si ji občas napustíte skoro až po okraj teplou vodou, přidáte pěnu, zapálíte svíčky, k tomu pustíte hudbu nebo listujete v oblíbené knížce. Skvělý relax a odpočinek! Věděli jste ovšem, že takováto koupel může vaší pleti škodit? Pokud používáte levnou koupelovou pěnu, pokožku vám spíše vysuší. A jestliže trpíte nějakou kožní chorobou, jako je třeba lupénka, plíseň nebo jiné onemocnění, vaše pleť musí přímo trpět. Proto vám přinášíme skvělé rady na skvělé domácí léčebné koupele, díky nimž si bude vaše pleť přímo libovat.
zdravé plody
Ideální koupání
Abyste se po koupeli cítili opravdu svěže zdravě a dobře, měli byste dodržovat pár zásadních pokynů:
· Dbejte na to, aby koupel netrvala déle než třicet minut.
· Teplota vody by se měla pohybovat v rozmezí 37°C až 39°C. Příliš chladná voda není vhodná pro relaxaci, a příliš horká voda škodí vaší pokožce.
· Do vody vždy ponořte co největší část těla.
· Lázeň si připravujte navečer, kdy vám skvěle zklidní mysl, takže se vám navíc bude dobře spát.
relaxace ve vaně
KOUPELE Z NETRADIČNÍCH PŘÍSAD
1. Koupel s tea tree olejem
Australský čajovník má silné antiseptické účinky, pomáhá při zánětech a zmírňuje svědění, proto se hodí při atopickém ekzému či lupénce. Do koupele stačí přidat pár kapek oleje, raději však začněte jen se dvěma kapkami a postupně pak můžete dávku zvyšovat.
2. Dubová koupel
Koupel z dubové kůry je velmi známá a oblíbená. Kůra totiž obsahuje velké množství tříslovin, které mají protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky. Navíc dubová kůra dezinfikuj rány a zastavuje krvácení. Tato koupel se využívá při poranění pokožky, k léčbě hemeroidů i na plísňová onemocnění.
3. Lázeň z mořských řas
Regenerační koupel z mořských řas má skvělé uklidňující účinky pro vaši mysl, protože odbourávají stres. Lázeň navíc působí protizánětlivě a protiplísňově.
4. Koupel s mořskou solí
Koupel s mořskou solí, která obsahuje minerální látky, pomůže od ztuhlých kloubů i od bolesti hlavy. Navíc zbaví vaše tělo škodlivin a vy se budete cítit plni sil.
Pokud vás koupele nenaladí do správné nálady, zkuste třeba také bylinkovou aromaterapii , kterou si také snadno připravíte doma.