28.4.2023

Pořád slýcháme o tom, že máme do svého život zařadit více pohybu. Náš sedavý způsob života není vůbec zdravý. Často cestujeme každý den do práce vozem, pak sedíme osm hodin v kanceláři, doma se uvelebíme u televize. Lidé, kteří jsou zvyklí pracovat manuálně, na tom nejsou o mnoho lépe, protože jsou nuceni pracovat v nepřirozených pozicích a pohyb potřebují kvůli toho, aby zrehabilitovali do normy.
jóga při západu slunce

Často jsou nám vnucovány sportovní aktivity, které nás odpuzují. Jsou až příliš akční. A my akční nejsme. Co více, s přibývajícím věkem stále více oceňujeme klid a pohodu a pokud bychom si chtěli najít nějakou cvičební aktivitu, pak takovou, která by byla prostě na pohodu.

hromadná jóga

Zjistěte, proč cvičit jógu .

Jóga je vhodná pro každého

Pokud je to Váš případ, možná byste mohli zvážit, zda by vhodnou variantou pro Vás nemohla být jóga. Je mnoho důvodů proč cvičit jógu. Mnozí lidé si představují, že jógu cvičí jen lidé, kteří se rozhodli pro poněkud odlišný životní styl. Lidé, kteří jsou vegetariáni či vegani a kteří se jen pramálo zajímají o záležitosti světské. To samozřejmě není vůbec pravda. Stejně tak není pravda, že jógu cvičí zdatní gymnasté, což se domnívají lidé, kteří si představí především stoj na hlavě. Jóga je vhodná pro každého, komu záleží na svém zdraví. Je vhodná pro všechny věkové kategorie. Je velmi vhodná pro staré lidi, které trápí celá řada zdravotních obtíží, které jóga dokáže úspěšně eliminovat. Vždyť mnohé rehabilitační cviky vycházejí právě z jógy, jen si to neuvědomujeme. Jóga je vhodná také pro děti a to pro děti například hyperaktivní, nebo pro děti, které si prodělali v dětství dětskou mozkovou obrnu a tento způsob přispívá k jejich rehabilitaci. Co se týče dětí hyperaktivních, rodiče se mylně domnívají, že tyto děti se potřebují vyřádit, ale ony se potřebují především také zklidnit a jóga je ten způsob, který jim to umožní. V neposlední řadě pro lidi v produktivním věku je jóga skvělá v tom, že dokáže dokonale zklidnit mysl.