28.4.2023

Tetování máme dvojího druhu – dočasné, stálé. Není třeba dodávat, že je důležité si rozmyslet pro jaký druh tetování se rozhodneme.

Tetování hennou

Dočasné, nebo trvalé. V asijských či afrických státech je velkou oblibou tetování tzv. Mehndi, nebo také známější pojem henna. Takový typ tetování je dočasný a vydrží na těle několik týdnů, nanejvýš měsíc. Henna je druh tropického keře, který obsahuje velké množství barviva (pigmentů). Po smíchání těchto barviv s vodou nám vznikne pasta, která po kontaktu s kůží reaguje s jejími buňkami a vytváří stálou barvu. Využití henny je také ve zdravotnictví, pro svoji schopnost léčby ekzémů, vředů, nebo mykóz. Existuje několik druhů henny, podle místa pěstování – egyptská, arabská, marocká, nebo například indonéská. I když je takový obrázek jen na chvíli, je velmi populární.
žena na tetování

Stálé tetování

Stálé tetování je nejrozšířenějším druhem tetování po celém světě. Jde o aplikaci barviva pod kůži pomocí vpichů jehel a tetovací pistole. Většina lidí si vybírá motiv, nebo vzor, který člověka do jisté míry charakterizuje, nebo inspiruje. Nejvíce populárním tetovacím motivem v současné době jsou kmenové ornamenty „tribaly“. Tento typ tetování byl inspirován domorodými kmeny Bornea, Indonésie, jižního Tichomoří, nebo západní části Kanady. Dalším kritériem je rozhodnout se, jaké místo si necháte natetovat. Nejtetovanějšími místy na těle jsou paže, ramena, lopatka, bedra, nebo u žen kotník. Tetování si můžete nakreslit sami, nebo to nechte v rukou tatéra, který vám podle vašich požadavků tetování sám navrhne. Motivů je spousta a záleží jen na tom, co se vám nejvíce líbí. Můžete tak volit mezi květinami, zvířaty, nápisy, nebo různými ornamenty. Je to jen na vás. Tetování se obecně doporučuje aplikovat v zimních měsících, kdy se rána hojí nejlépe.
Obecných zásad je spousta a je vhodné si je prostudovat, než se definitivně rozhodnete navštívit tetovací salon. Otázka, zda je nebo není tetování bolestivé je obtížně porovnatelná a každý vám na ni odpoví jinak. Záleží na vašem prahu bolesti a místě, kam si tetování necháte zhotovit.
vytetované kytky

Tetovací salon

Dalším krokem k úspěchu je výběr tetovacího salonu. Nejlepší je poradit se s kamarády, nebo se podívat na tetovací salony ve vašem městě a zjistit, jak si stojí na žebříčku popularity. Dobrý tetovací salon dělá tatér a čistota prostředí, která by měla být na vysoké úrovni. Jde o vaše zdraví. Po výběru salonu, se určitě nezapomeňte informovat od tatéra o věcech, které vás zajímají, měl by být schopný vám na vše odpovědět. Pak už je konečné rozhodnutí na vás.