12.6.2019

Na dovolenou s rodinou se člověk těší. Méně příjemná je několika hodinová cesta, která jí často předchází. Pokud jste v roli řidiče, je pro vás tato situace ještě složitější a hlavně zodpovědnější. Je dobré si cestu udělat co nejpohodlnější a dobře se na ni připravit.
útěk před vlnou
Na cestu je důležité zabalit zásoby, které vás osvěží, ale i nabudí vaše tělo a mozek. Pokud nejste zastánce sladký, čokoládových tyčinek, vůbec není špatně udělat při dlouhé cestě výjimku a pár si jich přibalit. Rychlý cukr vás nabudí, osvěží mozek a v krizi zažene i hlad. Stejně tak je vhodné do auta přidat větší množství vody. Nikdy nevíte, kdy a na jak dlouho skončíte v dopravní koloně. Je jasné, že díky zvýšenému počtu účastníku silničního provozu se tyto kolony mohou vyšplhat klidně i na několik hodin.
Dodržování pravidelných přestávek je základ. Nejen, že si protáhnete po dlouhém sezení tělo, ale i si na chvíli odpočinete, osvěžíte se… Pokud cestujete s dětmi, jsou tyto přestávky o to důležitější, aby byla v autě zachovaná pohoda. Když už jsme u těch dětí – nejen pro případy kolon je dobré mít připravenou zásobu her a povídání, které děti zabaví. Osvědčený trik na malé cestující jsou audioknihy pro děti. Plačící potomstvo prostě není pro řidiče to pravé.
Pro případ krize je dobré si před cestou vytipovat pár vhodných ubytování, které bude v případě potřeby kolem vaší trasy možné navštívit. Nikdy nevíte, co se stane. Extrémně dlouhá kolona, ale například i nečekaná chřipka, která řidiče postihne, může způsobit, že bude opravdu potřeba pořádný odpočinek, nejen krátká pauza. Ve chvíli, kdy budete předem vědět, kam v takovém případě zamířit, bude vše mnohem jednodušší.
Jako poslední, menší tip doporučuji zakoupit v drogérii osvěžující sprej. Sehnat se dnes dají už skoro všude. Může jít o čistou vodu, nebo vodu s přidanou vůní. Tyto spreje mají jemné rozprašovače a můžete je použít na obličej i zbytek těla. Ženy jistě potěší to, že nerozmaží make-up. A pokud sebou vezete chladící tašku, uschovejte tento sprej právě v ní. Osvěžení bude o to větší.
pohled do zrcátka
Při cestě za krásnou dovolenou je nejdůležitější nepřecenit své síly, ale ani síly svých spolucestujících a ostatních řidičů na trase. Je dobré jednoduše předvídat vše. To, že jste si vy dávaly pravidelné přestávky neznamená, že to dělal i řidič, kterého po cestě potkáte…