27.11.2023


I když jsou firmy našich podnikatelů v mnoha ohledech náramně různorodé, jedno je jim všem společné. A tím je to, že mají svá firemní sídla. Nenajdeme ani jedinou firmu, která by sídlo neměla, a to proto, že by se firma bez sídla nedala najít. A kdyby nebyla k nalezení, nemohla by fungovat tak, jak fungovat má. Nebo vy si snad myslíte, že by se uživil podnik, který by neměli jak najít jeho zákazníci? To je utopie, že? Sice by si to majitel takové firmy usnadnil v tom, že by ho nikdy nenašla žádná úřední kontrola nebo jiný nezvaný host, ale to by nebyla útěcha. O peníze tu jde vždycky především.

firemní sídlo

A tak shání objekt pro sídlo své firmy každý, kdo hodlá začít podnikat. A pak využívá své firemní sídlo až do doby, kdy jeho podnik definitivně zanikne. Pokud ho tedy sežene. Protože pro lidi neznalé reality je někdy shánění jejich firemního sídla nad jejich síly. Hledají totiž využitelnou nemovitost, jenže to, co nalézají, buď není ideální, nebo to stojí tak strašné peníze, že je nemožné si to pořídit vzhledem ke stavu svých financí.

A proč mají navzdory této skutečnosti své firmy i ti, kdo na tom nejsou natolik dobře, aby mohli investovat do ukrutně předražených nemovitostí? Jak je možné, že i tito nějaké své sídlo sehnali? Často je na to jednoduchá odpověď. Tito vsadili na virtuální sídlo Ostrava a tím si zajistili splnění této nezbytné podmínky pro podnikání za podmínek, které byli bez problémů schopni zvládnout.

firemní sídlo

Ono totiž takové virtuální sídlo vyhovuje všem požadavkům, které se na firemní sídla kladou, a přitom nejde o žádnou drahou záležitost. Nikdo si totiž takové sídlo nekupuje. Každý si tu jenom nechává poskytovat potřebné služby, které se od tohoto očekávají, v dost atraktivní budově nějakého jiného majitele. A přeposílání či zpracování korespondence a omezený okruh dalších služeb samozřejmě není něco, za co by se musely platit hory peněz.