16.6.2019

Chodíte k vodě rybařit, avšak ne s prutem a ne na ryby, ale na všechno, co jen silný magnet dokáže přitáhnout. Magnet fishing je čím dál tím víc populární. Jeden by se až nestačil divit, co všechno lidé zahodí do řek, rybníků a studen. Vylovit lze celou škálu věcí, některé mohou být opravdu cenné, některé dokonce i nebezpečné. Samotný princip výlovu může a také slouží nejen k prohledávání dna řeky nebo rybníku. Jeho schopnost přitahovat feromagnetické kovy z něj činí výborného pomocníka například i při čištění studen, stok, jímek, kanálů, šachet či kašen. Spolehlivě vytáhne třeba popadané nářadí, ale i mince a jiné úlovky.
stirling most
Tihle pracanti mají sílu, na trhu lze získat takové, díky nimž můžete „chytit“ opravdu „velké ryby". Výjimkou tak nejsou případy, kdy byl vytažen celý motocykl nebo trezor. K takovémuto úlovku je samozřejmě zapotřebí pevné lano. Lovci, jak si někteří „rybáři“ sami říkají, mají většinou lano používané v jachtingu. Jde o speciální typ lana s opleteným jádrem z polyesteru. Pokud se v místě dopadu nachází nějaký železný či ocelový předmět, pak je kombinace supersilných neodymových magnetů a takovýchto provazů zárukou pro jeho vylovení. Zvýšené opatrnosti a dodržování určitých pravidel se však nevyhne ani tato činnost. Nezřídka jsou z vody vytaženy věci nebezpečné, jako třeba munice. Rovněž v případě „ulovení“ zbraně, by mělo být myšleno na to, že může jít o předmět pocházející z nelegální činnosti. V takovýchto situacích se nutně obraťte na Policii ČR. 
šperky s krystaly  

Kromě toho, že se liší výkonem, jsou jejich rozdíly určeny také rozměry, hmotností a způsobem přichycení lana. V poměru síly a toho, co dokáží přitáhnout, nejde rozměrově ani váhově o žádné obry. Svou vahou se tyto pomocníci pohybují něco mezi necelým půl kilogramem až kilogramem. Mohou být i těžší, například dvou a půl kilové, ty už jsou pak schopné vytáhnout ven z vody i něco přes tunu váhy. Velikostně se průměrem pohybují cca kolem deseti centimetrů. Důležitým parametrem je způsob uchycení lana, jde totiž o to, jakým způsobem bude většinou plochý magnet po dně táhnut. Pokud jde o uchycení umístěné na hraně, při vytahování dojde k jeho pohybu po reliéfu dna naplocho, jeho působení je vyšší a šance na přichycení pokladů větší. I na to výrobci plnící tužby lovců pokladů myslí.

Nezbývá tedy nic jiného, než si vybrat správného „vytahovače“ pokladů a vyrazit k vodě. Mnoho štěstí a zábavy!