28.4.2023

Také vám přijde, že vám po domě lítá prorostlý mimino, ale když se lépe přihlédněte zjistíte, že je to váš muž? Co ženám nedá pořádně spát, a jak moc je potřeba, se o muže postarat?
nepořádek muže
1.      NAVAŘIT aDÁT DO PUSY – takhle by si to všichni muži zřejmě i přáli, naštěstí mají dost soudnosti na to, aby udrželi lžičku v ruce a najedli se. Stejně ale všechno vaření, nabírání jídla a chystání rovnou pod nos, mají v ženách, snad automaticky daný.
2.      UKLIDIT aVYPRAT – mají vždycky prvotřídní servis, ale i ten obnáší velké úsilí a práci, kterou si muži vůbec neuvědomují. S dětmi, je to naprosto stejně. Vždy spoléhají na „mámu“.
3.      VYŘÍDIT a ZPROSTŘEDKOVAT – bez žen by se doma, možná ani ničím nehnulo. Pokud se jedná o vyřízení nějaké záležitosti, odpovědnost visí vždy na samotné ženě. A nejlépe, kdyby zařídila všechen průběh kolem ní. Ať si nemusí s ničím lámat hlavu.
4.      VYBRAT aKOUPIT – co se týče nějakého zařizování, je jedno čeho, muži se drží vždycky stranou. Opravdu je takové věci nezajímají a často ukážou – jako malé děti, prstem na první věc, kterou uvidí.
Někdy musí ženy, hold spoléhat více na svou praktičnost a šikovnost. Nebo pro změnu, zkusit to „velké mimino“, něčemu naučit:
–       zapojit ho do práce
–       dát mu odpovědnost, něco splnit
–       co si uvaří, to bude jíst
–       pračka reaguje i na mužské ruce
–       vysavač leží v koupelně
–       samo se nenakoupí
–       co do domu nevybere, to nemá
–       nádobí se umývá, nečumí se na něho!
–       co leží na zemi, patří do koše
–       nejdříve povinnosti, pak teprve zábava
špinavé nádobí
Jsou to věci, které se běžně musí udělat, ale z 99% to je vše, na ženě samotné. Přičinit se o to, nebýt na obtíž, ale spíš jako pomocná ruka může každý muž, pokud by chtěl. Nemusíte to po něm hned chtít najednou, ale vidět u něho snahu, aby si uvědomil, že kouzelným proutkem se to neudělá, docílit můžete. Nebo se také může stát, že vám toto velké dítě, nikdy nevyroste!