28.4.2023

Jde o multiplatformní program, který jsme poprvé mohli zaregistrovat už v roce 2003 a to, pro někoho možná překvapivě, v Estonsku. Je založen na peer-to-peer, česky řečeno rovný s rovným. A i tak celý systém funguje. Umožňuje telefonovat v rámci sítě i na mobilní čísla, posílat sms, pořádat video hovory…
logo Skype                          

Cena

Pokud má člověk, kterého voláme také založený Skype, je to pro nás ideální v tom, že v případě komunikace mezi jednotlivými Skype účty, je to celé zdarma a to jak zasílání případných sms mezi účty tak i samotné volání či zmíněné video hovory. Výjimkou je volání ze Skypu přímo na mobilní telefon – tato služba je daným tarifem zpoplatněna (totéž u sms). A i v případě, že byste chtěli, aby vám někdo z mobilního telefonu zavolal na Skype, je to zpoplatněno, jelikož se jedná o službu “navíc“. Zároveň se vám ale díky zpoplatněním některých služeb rozšiřují obzory v této aplikaci. Můžete si nechávat přesměrovat hovory na svůj mobilní telefon (pokud nejste online na Skype účtu), nastavit si hlasovou schránku, popřípadě si zakoupit pro zábavu některé hry.
komunikace po síti 

Skype vs. chytrý telefon

Všeobecně je v současné době trendem, že Skype se u uživatelů chytrých telefonů velice těžko prosazuje. Internetové volání nabízí mnoho společností a Skype pravděpodobně svou možnou šanci pravděpodobně promarnil, když se dostatečně nerozvíjel a nespojoval s výrobci chytrých telefonů.
Proto se tedy postupně na smartphonech prosadily jiné aplikace. Dnes je velmi využívaný například WhatsApp, nebo lidé volají pomocí Facebooku, který tuto funkci také už umožňuje, a další.
skype ve Smartphonu 

Co je potřeba

Základ pro komunikaci pomocí aplikace Skype je kvalitní připojení k internetu, popřípadě k video přenosům i kamera a mikrofon (někdy je integrovaný přímo v počítači).
Mimo tohoto nepotřebujete prakticky vůbec nic jen dalšího člověka na druhém konci. Tak hurá do toho!