1.7.2019

Říká se, že mýlit se je lidské. A asi to bude pravda. Ovšem to platí pouze pro případy, kdy se mýlíme z pouhopouhé neznalosti. A té se nyní pokusím poněkud zabránit tím, že vás poučím. A doufám, že vám to bude ku prospěchu.
Co se například týká záležitostí souvisejících s tiskem, je tu sice mnohé zřejmé a jasné, ovšem snadno byste mohli pohořet na zdánlivě neviditelných nedostatcích, na banalitách, jež ve skutečnosti žádnými banalitami nejsou.
Pokud se rozhodnete něco si vytisknout, potřebujete v první řadě tiskárnu. Tedy nějaké to zařízení, do kterého jedním směrem vchází papír čistý a druhým z něj vylézá papír potištěný. To dá rozum. Ovšem pozor! Na to, abyste v dnešní době obstáli, potřebujete tiskárnu co nejkvalitnější. Bez takové nevytvoříte nic krásného a dokonalého, ani kdybyste se rozkrájeli.
Dále potřebujete to, na co se má tisknout, zpravidla nějaký ten před okamžikem zmíněný papír. Vzduch se totiž potisknout nedá.
A pak potřebujete i to, co nejednou není vidět a co se projeví teprve ve chvíli, kdy vylézá výtisk na světlo světa. Tedy náplň do tiskárny, jež má být rovněž kvalitní. Protože i kdybyste měli tu nejlepší tiskárnu na světě, tato nedokáže zázraky, pokud bude používat podřadné barvy.toner do tiskárny
A jak se pozná ta správná náplň do té či oné tiskárny?
Mělo by jít pokud možno o něco jako Samsung M2070W toner. Tedy o výrobek, který je originální či kompatibilní, který pochází od výrobce s tou nejlepší pověstí. Protože jenom taková náplň zaručuje jak kvalitní tisk, tak i dlouhou výdrž a šetrnost k tiskárně. Což jsou logicky pozitiva.
A naopak by se nemělo jednat o nějakou imitaci kvalitní náplně, tedy o něco, co má nejistý původ a třeba i zcela neznámou značku. Protože tady se sice vesměs utratí o nějakou tu korunu méně při nákupu, jenže výsledek za to nestojí. Nekvalitní tisky nikoho nezajímají a zničená tiskárna se prodraží.
A tak byste měli sázet na kvalitu i u náplní do tiskáren. I když jsou tyto v tiskárně nejednou tak dobře ukryté, že je vlastně ani není vidět. Na rozdíl od té hrůzy, co z nich třeba vzejde.