1.7.2019

Troufám si tu tvrdit, že je taková zdánlivě banální věc jako postel jedním z největších objevů, jaké kdy lidé uskutečnili.
Proč, ptáte se?
malá ložnice

Tak si to jenom vezměte:
a) Jakkoliv už nás postele provázejí životem po mnoho generací, nemizí v propadlišti dějin. Stále jich neubývá, spíše právě naopak.
b) Je jen málokdo, kdo by se uložil kamkoliv jinam, maje doma postel. Kdo by si lehl raději na podlahu vedle ní, do vany v koupelně, na trávník před domem,…?
c) Ač čas kvapí, postele se zase vlastně až tak moc nemění. Jistě, vzhledem se odlišují podle toho, jaké materiály ta která etapa dějin nabízela a nabízí, ale podstata je a troufám si tvrdit, že i vždy bude stejná.
d) Do postele uléhali a uléhají jak lidé movití, tak i ti, kdo mají hluboko do kapsy, ti čerstvě narození stejně jako ti, kdo spočinuli na smrtelné posteli, není doménou pouhého jediného segmentu společnosti.
e) Dá se využít k lecčemu, dá se v ní spát, milovat, ale třeba i jíst, dívat se z ní na televizi,…
f) Známe ji dobře třeba i z televize a filmu. Ba dokonce i část filmů po ní pojmenovali – postelové scény.
g) V posteli se nemusí ani nezbytně jen odpočívat. Ba dá se v ní trávit třeba i pracovní doba a přes postel už udělal kdekdo i kariéru.
h) A jak jenom přijde postel k duhu i někomu chorému!
Prostě je spousta příležitostí, pro něž je postel jako dělaná. A proto si ji pořídil už každý, kdo k tomu měl příležitost, tedy alespoň nějaké ty peníze. A kdo ji nemá, ten po ní zpravidla aspoň touží.
starodávná postel

Přičemž je vcelku pochopitelné, že představa každého o jeho posteli je trochu odlišná, že si každý přeje lože, jež mu připadá ideální, jakkoliv je ideál pro každého v něčem jiném.
Leckdo tak nedá dopustit třeba na postel 100×200, která je vyrobena z masivu borovice a poskytuje obvyklé služby jedné, ale klidně i dvěma osobám zároveň. Tato se hodí do ložnice stejně jako do studentského či dětského pokoje a potěšit dokáže jak kvalitou materiálu, tak i různými provedeními a barevnými odstíny, jako jsou přírodní či bílá lakovaná, šedá, dub či olše.
Ať je taková nebo onaká, spí se na ní přímo skvěle. Vždyť si to jen zkuste sami!