28.4.2023

Houby na nádobí jsou z měkkého materiály, snadno vsakují tekutinu a dají se jednoduše stříhat. Napadlo nás, že by tedy mohly jít využít i jiným způsobem, než jsme zvyklí.
houbička na nádobí 
Deset nejobyčejnějších houbiček můžete pořídit dokonce za 10,- Kč. Samozřejmě existují různé druhy. Nejlepší houbičky můžete pořídit i za 200,- Kč za deset kusů. Bývají to houbičky trošku větší, než známé malé houbičky a samozřejmě bývají z lepších, kvalitnějších a odolnějších materiálů.
My jsme pro vás našli 3 tipy, jak obyčejné houbičky využít. Věříme, že i pro vás budou inspirací a v některých momentech běžného života vám pomohou. Určitě naše rady vyzkoušejte a nebojte se na jednotlivé nápady zkoušet i různé druhy houbiček.
pomalované nehty
•   Odstranění žmolků
Máte doma svetr, který už má to nejlepší za sebou, ale máte ho tak v oblibě, že se ho nechcete vzdát a nosíte ho i přes to, že má mimo jiného i žmolky? Určitě znáte metodu s ostrou žiletkou. Pokud však se bojíte na svůj oblíbený svetr žiletku vzít, můžete vzít houbičku a hrubou stranou suché houbičky přejet  právě po místě, kde žmolky jsou. Žmolky zmizí a svetr bude téměř jako nový.

•   Zavlažování květin
Pokud nejste úplně ten správný zahrádkář a kytičky vám doma příliš nevydrží, zkuste při příštím přesazování kytičky tento trik. Na dno květináče dejte novou houbičku. Doporučuji z ní odstranit hrubou vrstvu. Od této chvíle se vám nestane, že byste květinu přelili a následně. Z houbičky si totiž květina bude brát jenom tolik vody, kolik bude opravdu potřebovat.

•   Odlakování nehtů
Určitě znáte odlakovače s houbičkou, do kterých vložíte prst, otočíte s ním a vytáhnete zcela odlakovaný nehet. Samozřejmě tyto odlakovače stojí více, než klasický odlakovač s klasickou houbičkou na nádobí. To je první menší nevýhoda a druhou menší nevýhodou je, že plastové lahvičky koupené v obchodě, poměrně často netěsní. Pokud tedy se vám nestane, že se vám odlakovač vylije, tak se může stát, že zápach z odlakovače se bude šířit po vašem bytě.
dámský svetr
S pomocí obyčejné houbičky a libovolné dózičky si doma tedy můžete vyrobit také tento druh odlakovače. Houbičku rozstřihněte na dva proužky a zatočte je do šneka. Ve vybrané dóze pak zalijte odlakovačem. Jedním otočením prstu v dóze pak budete mít nehet odlakovaný.
Určitě existuje ještě mnoho způsobů, jak houbičky na nádobí využít. Máte také nějaké nápady, jak houbičky prakticky využít?