14.9.2019

Trápí vás klimakterium, pokles hormonů, časté změny nálad a pocit celkové vyčerpanosti? Dodejte si sílu pomocí kořene maca, což je peruánská rostlina, která roste v naprosto nehostinných horských podmínkách. Aby rostlina v takto nehostinných podmínkách přežila, je potřeba, aby měla velkou vnitřní sílu. Veškerá síla je koncentrovaná právě v kořenu, který je nyní dostupný ve formě prášku. Dodejte si vnitřní ženskou sílu právě prostřednictvím macy. Co vám může v klimakteriu pomoci víc, než sama příroda?

kuličky koření

Klíčem je fytoestrogen
Maca je zdrojem fytoestrogenu, což je steroidní látka, která dokáže svou funkcí nahrazovat deficit pohlavních hormonů. Právě nedostatek těchto hormonů je viníkem mnoha potíží, které vás v klimakteriu čekají. Fytoestrogen v tak vysoké koncentraci, jako tomu je v případě kořenu, dokáže vaše potíže efektivně zmírnit.

Maca jako taková se může chlubit skutečně dlouhou historií. Některé prameny http://www.royalmarienbad.cz/24744-prirodni-lecive-prameny uvádějí, že se jedná o jednu z nejstarších rostlin na naší planetě vůbec. Nemluvě o tom, že jde o rostlinu, která je schopná přežívat v obrovských nadmořských výškách, které jsou pro běžnou flóru zcela nehostinné. Roste zejména v Andách, což je důvodem, proč ji využívají zejména Peruánci, a to již po dlouhá staletí. Dodává jim životní sílu, pomáhá bojovat s chladem, s nedostatkem energie a dobrou náladou.

mnoho koření

Pro koho je tedy maca určená?
Kořen z této andské rostlinky nachází své uplatnění zejména jako adaptogen. Pomáhá zmírňovat celkové stárnutí organismu, funguje jak na psychické, tak fyzické úrovni. Pomůže vám bojovat s každodenní únavou, bude podporovat děje probíhající ve vašem organismu. V přechodu vám pomůže se snazším vyrovnáním se se změnami. Dodá vám zkrátka životní elán, který v dnešním, uspěchaném jednadvacátém století, potřebujeme úplně všichni. Naší výhodou je však to, že si kořen nemusíme chodit sbírat do And, nýbrž jej můžeme konzumovat ve formě prášku, a to v klidu z pohodlí domova.