15.9.2019

Jestli právě přemýšlíte, že se přidáte k většině obyvatel planety a pořídíte si internetové připojení, zajisté vás bude zajímat, jaké všechny služby vám může nabídnout a zda se vám vyplatí. Ovšem než se pustíme do charakteristik jednotlivých služeb, je nutné zdůraznit, že byste poskytovatele internetu https://www.pranet.cz/mapa-pokryti/praha-4 měli vybírat poctivě a pečlivě, neboť pokud si vyberete špatně, bude připojení pomalé a zobrazované webové stránky se vám budou neustále sekat.znázornění internetu na mobilu
První (a zároveň nejoblíbenější) službou internetu jsou webové stánky, ve kterých uživatelé mohou různě vyhledávat. Jedná se o celosvětovou síť. Mohou být buď oborově zaměřené, nebo všeobecné. Tyto weby jsou hodnotným zdrojem informací všeho druhu.
Další oblíbenou službou jsou hry. Jedná se o specifický druh. Říká se jim také online hry. Díky nim je umožněno hrát jednu hru více lidem najednou z různých počítačů (například s hráčem na druhé straně města). Jedná se o velice oblíbenou činnost především u mladistvých. Nicméně k provozování této činnosti je zapotřebí opravdu kvalitní a silné připojení. Pokud by tomu tak nebylo, hru si neužijete a grafika nebude uspokojivá.ikony s prstem muže
V poslední době se staly hitem i sociální sítě. Jedná o prostor určený lidem. Mohou si zde vytvářet profily s osobními informacemi, navzájem se přidávat do přátel, hodnotit cizí i vlastní příspěvky, chatovat a mnohé další. Tento fenomén začal především u mládeže, která tímto způsobem zadarmo komunikovala, nicméně v posledních letech, se do těchto sítí čím dál častěji přidávají i starší lidé. Jedná se tedy opravdu o univerzální způsob komunikace a sdílení obsahu.
Pokud by vám jako komunikační prostředek sociální sítě nevyhovovaly, můžete použít email – neboli elektronickou poštu. Existují i různé aplikace, díky nimž můžete zdarma uskutečňovat chat, hovory nebo video hovory.