28.4.2023

Už je tady zase sobota a s nehraným pesimismem přemýšlíte, co připravíte k sobotnímu obědu. Navíc víte, že i v neděli bude potřeba prostřít ke svátečnímu rodinnému obědu. Říkáte si, že je dobře, že teplé večeře jste v rodině už zrušily, tedy si vystačíte s chlebem a nějakou tou pomazánkou.
 
Ale že vaření nemusí být jen nutná povinnost, dlouhé státní u plotny, dokazuje rostoucí počet:

•    televizních show věnované kulinářské problematice, už dávno nemáme v programu jenom soutěž Prostřeno či nedělní Receptář,
•    kuchařek a teď opravdu nemyslíme kuchařku Ládi Hrušky,
•    food blogů od známých blogerů, ale i laické veřejnosti,
•    festivalů věnovaných jídlu a pití,
•    farmářských trhů po celé České republice s produkty od lokálních výrobců.
 

Ojedinělá novinka

Baví vás vaření, pečení, ať už jako hobby či ambicemi pomýšlíte výše? Chtěli byste svůj koníček dostat o úroveň výš a zpeněžit ho, ale nevíte, kde vzít:

A.     počáteční kapitál
B.     vhodné prostory, které splňují přísné hygienické normy pro vaření

Pak pro vás máme zajímavou novinku, která se postupně šíří mezi lidi. Je jím sdílení, anglicky sharování.
 
Ptáte se, jak zapojit do svého hobby vaření nějaké sharování? Někteří si možná představí sdílení fotek výsledných pokrmů a delikates na nějakém blogu nebo sociální síti. Ve skutečnosti se tato myšlenka sdílení “něčeho” přenesla ještě dále. Například v Brně existují sdílené prostory právě pro vaření – plně vybavené kuchyň splňující hygienické normy. Podnikání nemohlo být nikdy jednodušší.
 

Vaření není jen doména žen

Jsi muž a stydíš se za svůj netradiční koníček? Není důvod, stačí se porozhlédnout kolem sebe – do hotelových kuchyní a restaurací, autory světoznámých kuchařek. Kolik ženských jmen jste napočítali? A kolik mužských? Vždyť ti nejznámější světoví kuchaři jsou mužského pohlaví a rozhodně se za svůj um nestydí.