28.4.2023

V prvé řadě musíte zvážit, zda vám výlet, který vás ve dvou vyjde na přibližně sto tisíc, stojí za to. Můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek v podobě klidu, žádných hotelů a restaurací, žádného křiku a přílišného ruchu, nemusíte se dívat na hodinky nebo hlídat kdy a kde máte být.

Nejspíš se tam moc nenadřete, protože ostrovy jsou malé a není moc kam jít nebo kam se vydat za dobrodružstvím – jedině pod vodu. To, čeho si na Maledivách jeho návštěvníci cení a váží nejvíc, je ticho, klid, pohoda, pomalé tempo, slunění se a neuvěřitelný luxus, který znáte jenom z krásných obrázků. Horká písčitá pláž, která na vás čeká jenom čtyři stupně nad rovníkem, vám nedovolí myslet na nic jiného než na to, že tohle je skutečně vaše vysněná realita.

Jaký typ stravování si zařídit?

–          Polopenze
Nacházíte se v pásmu, kde pití je důležitější než jídlo. V takovém horku sami ucítíte, že nemáte moc hlad, a pokud ano, sáhnete po něčem lehkém a příjemně osvěžujícím, jako jsou druhy ovoce. Maledivané jedí převážně ovoce a ryby, nic moc jiného ne. Polopenze neobsahuje nápoje.

–          Plná penze
Pokud patříte mezi jedlíky, možná by vám plná penze mohla vyhovovat. Ovšem horko, kterého zde budete svědkem, vám často chuť může znepříjemnit. To musíte posoudit sami, ale nezapomeňte, že plná penze neobsahuje nápoje.

–          All inclusive
Pokud si chcete povyrazit, určitě vyzkoušejte all inclusive, protože ta obsahuje nápoje. Avšak pouze po skleničkách, ne lahvích. Takže si například nemůžete objednat balenou vodu. All inclusive se vztahuje jenom na rozlévané pití a některé vybrané koktejly. Dejte si pozor na levnější all inclusive, ty často obsahují jenom levné nápoje a menší množství.

Je lepší vyjet na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Jednoznačně s cestovní kanceláří. Čekají vás nižší ceny v rezortu, ale také nižší náklady na letenky a samotný pobyt. Dostanete českého delegáta a garanci správného typu rezortu právě pro vás.