28.4.2023

Obchodníci na nás útočí nejrůznějšími zbraněmi, aby nás přinutili si koupit něco, co jednak nepotřebujeme a jednak je to buď nekvalitní, nebo to předou jakousi vágní historkou o nebezpečí používání jenom proto, aby z nás dostali více peněz.

Ale také kolují různé mýty okolo starších nábytků a kousků domácnosti, jak se mají používat, případně jak se mají opravovat. Jaké jsou mýty a jaká jsou fakta? Dozvíte se v tomto článku, který byste si rozhodně měli přečíst, pokud nechcete v obchodě naletět.

1.       Čím tlustší vrstva laku, tím déle celý nábytek vydrží a tím je také odolnější
Na tomhle není vůbec nic pravdy. Pokud dáte nějakému kusu nábytku více vrstev laku, je vlastně mnohem větší šance, že tomu povrchu ublížíte. Kromě toho, pokud není nábytek nebo dřevo nebo jiný materiál dostatečně dobře opracovaný, nezachrání to žádný lak, pokud tedy chcete lakem zakrýt nějakou vadu.

Nezapomeňte, že cena vrstev laku navíc se také projeví na konečné ceně produktu.

2.       Jakoukoliv sedačku je možné vysedět
Nejspíš vám v obchodě řeknou, že si to křesílko prosedíte a ta sedačka se časem vysedí a bude hned pohodlnější. Ale to není pravda. Pokud kupujete sedačku a zvlášť pokud investujete do nějaké dražší nebo větší, sedačka musí být pohodlná ve chvíli, kdy si na ni sednete.
Pokud si koupíte nepohodlnou sedačku, riskujete problémy s krční páteří, ale také celým pohybovým aparátem.

3.       Skleněné dveře nemohou být v interiéru, kde se pohybují malé děti
Ať  už kvůli odolnosti, zašpinění nebo čistě proto, že se obýváte zranění dětí – máme pro vás dobrou zprávu. Pravděpodobnost, že se dveře rozbijí, je téměř nulová, jelikož se prosklené dveře vyrábějí z podobného materiálu jako autoskla. Celoskleněné dveře se navíc velice dobře ošetřují, jsou poměrně slušně odhlučněné a vy budete mít přehled, co se v pokoji děje a zakročit, pokud děti budou dělat něco, co by neměly, zvlášť, jsou-li malé. Navíc to činí pokoj světlejší a opticky větší.