10.5.2017

Někdo má na zahradě bazén, jiný doma vířivku. Někteří mají obojí. Proč také ne, je velmi příjemné mít možnost relaxovat a užívat si pohodu doma a v soukromí, nemuset být omezen otevírací dobou, vzdáleností a dělit se ještě s dalšími lidmi.
Ovšem i v domácích podmínkách je potřeba o vodu řádně pečovat, aby užitek z bazénu či vířivky byl maximální a bez komplikací. Čas od času se však některým nechtěným jevům neubráníte, je tedy dobré, být na tyto případy připraven a zasáhnout včas.foam

Pěna se objeví dřív nebo později

Takovým nežádoucím jevem, se kterým se můžeme často setkat, je i vznik pěny na povrchu vodní hladiny. Ta se objevuje především ve vířivkách, ale nevyhýbá se ani bazénům. Vzniká v důsledku určitého povrchového napětí vody a v ní obsažených určitých látek, které ji vyvolávají.
Pokud se ptáte, jak se takové látky do vody dostanou, tak vězte, že velmi snadno. Stačí mít na těle špatně opláchnutý šampón či sprchový gel, být namazán krémem na opalování, použít do vody vonné esence či určité čisticí prostředky při údržbě. Dřív nebo později se taková látka do vody dostane, ať se snažíte o opak sebevíc.

Pořiďte si účinné pomocníky

Z toho důvodu je fajn být připraven a mít po ruce odpěňovač. Přípravek, který vodní hladinu bazénu či vířivky zbaví nežádoucího jevu během pár sekund. K dispozici je v tekuté formě, v baleních od
1 litru až po litrů 5. Aplikuje se tak opravdu velmi dobře, nejlépe pomocí rozprašovače a přímo na místo nežádoucí pěny.
Nemusíte se však bát o kvalitu vody či zdravotní rizika při častějším použití. Přípravek je naprosto bezpečný, jeho úkolem je snížit povrchové napětí vody a zabránit vzniku nechtěného jevu nebo ho zničit. Neobsahuje žádné těkavé látky. Pro maximální účinnost však postupujte podle návodu výrobce.
S odpěňovačem bude váš bazén i vířivka bez vad a vy si je tak můžete užívat na maximum.