28.4.2023

Tu situaci nejlépe znají hlavně relativně mladí lidé, kteří dokončí studium vysoké školy, najdou si práci, založí si rodinu a v tom okamžiku se začnou přirozeně také poohlížet po nějakém větším bydlení. Je totiž velký rozdíl mezi tím, kdy jste svobodní a bezdětní a vaší jedinou starostí je postarat se sami o sebe, k čemuž vám bohatě postačí nějaký malý byt a dobře placené zaměstnání, a mezi tím, kdy máte vlastní rodinu, tedy několik malých dětí, kterým chcete zajistit to nejlepší možné dětství a budoucnost, a k tomu bez pochyby patří i jisté zázemí.

Děti na prvním místě

Vždyť snad každý rodič si přeje, aby jeho děti měly pěkné dětství a aby mohly vyrůstat v podnětném prostředí, které jim zároveň poskytne dostatek bezpečí a prostorupro jejich hry včetně těch venkovních, protože jak známo, přílišný pobyt ve vnitřním prostředí dětem ze zdravotního fyzického i psychického hlediska dvakrát moc nesvědčí a zásadní pravidlo velí, jděte s dětmi ven!

Nejlepší je vlastní dům se zahradou

Takže aby bylo možné tyto své sny o ideálním prostředí pro děti a potažmo o ideálním plnění svých rodičovských rolí naplnit, tak je nezbytné pořídit si buď velký byt v nějaké klidné lokalitě s dostatkem zeleně anebo rovnou rodinný dům s vlastní zahradou, což bude pro děti jistě bezpečnější než pobyt někde ve městě na sídlišti.

Bez půjčky se obejde málokdo

A přiznejme si na rovinu, že jen málokterá mladá rodina si může takovou investici dovolita má na účtu naspořeno dostatek peněz na to, aby si takový dům bez váhání pořídila. Taková situace mnohem častěji vede k půjčkám a k nekonečnému obíhání bankovních domů, které si vše prověřují na tisíckrát, a nakonec nikomu nic nepůjčí. Proto je mnohem snazším a pohodlnějším řešením nebankovní americká hypotéka, kdy se snadno zaručíte svým stávajícím bytem a peníze dostanete bez čekání.