28.4.2023

Máte spoustu svých individuálních koníčků – sport, vaření, návštěva kulturních akcí, ale rádi byste také podnikali něco ve více lidech. Například:

1.      společné výlety do okolí města
2.      kolektivní sport typu volejbal, fotbal
3.      hraní deskových her, zkráceně deskovek
4.      návštěvy divadel, koncertů, nebo pouze zajití si do hospody či na čaj do čajovny

Bohužel vaši známí jsou už ženatí, vdané, mají děti a času jim moc nezbývá. Pak byste se měli chopit iniciativy vy a něco uspořádat.
 

Pár rad a tipů

Necítíte se být organizačním vůdcem od přírody. Nevadí, my vám přinášíme pár rad na to, jak uspořádat akci pro sebe a své okolí.
 
•    vyberte oblast zájmu – nejlépe váš oblíbený koníček, pro který dokážete nadchnout sebe i své okolí,
•    zvolte nejvhodnější formu propagace vaší akce
–     sociální sítě – zde je snadné založit událost, skupinu, pozvat přátele a domluvit zbytek akce
–     letáček – zejména v případě pokud chcete oslovit neznámou skupinu lidí ve svém okolí, ne jenom virtuálně na Internetu
•    zajistit místo konání akce – pokud můžete, pozvěte známé k sobě domů nebo do okolí, kde to dobře znáte
•    před akcí si ověřte, kolik lidí se opravdu zúčastní – někteří se nedokáží rozhodnout do poslední chvíle, s těmi spíše nepočítejte
 

A jakou akci uspořádat?

 

Deskovky s vařením

Naplánujte večer u vás doma, kdy společně uvaříte několika chodovou večeři a poté si zahrajete vybrané deskové hry dle preferencí skupinky. Výhodou je, že si rozdělíte činnosti, dobře se najíte a ještě pobavíte.
 

Společný výlet

Naplánujte trasu ve vašem okolí s nějakým význačným bodem. Může se jednat o rozhlednu, plavecký stadion. Sezvěte zdatnější turisty, připravte mapu nebo si vezměte GPS navigaci a vyrazte na cestu.
 

Sportovní turnaj

Osamocených hřišť a luk je nepřeberně. Uspořádejte s kamarády například závod v kopané či kratší přespolní běh. Dejte si pozor pouze na počasí.