28.4.2023

Universal´s Islands of Adventure

Volně přeloženo jako ostrovy dobrodružství. Jedná se o zábavní park nacházející se v Orlandu na Floridě. Park se zde nachází již od roku 1999 a až dodnes se udržuje na předních příčkách těch nejfantastičtějších zábavních parků světa. Celkovým tématem parku je cesta průzkumu. Park láká návštěvníky k objevování různých tematických ostrovů, jejichž společným symbolem je dobrodružství. V současné době se jedná celkem o 7 ostrovů – Marvel Super Hero Island, který okouzlí milovníky superhrdinů, Toon Lagoon zaměřující se zejména na jízdy na vodním okruhu, Skull Island neboli ostrov lebek, Jurský park určený pro milovníky dinosaurů, Kouzelný svět Harryho Pottera, Ztracený kontinent motivovaný starobylými mýty a legendami a Seuss přistání zaměřený zejména na malé děti.
velký zábavní park

Discovery Cove

Zábavní park nacházející se opět v Orlandu na Floricě. Tento park je určený pro milovníky mořského světa. Nachází se zde totiž úchvatný korálový útes, kolem kterého plavou snad tisíce tropických ryb, se kterými si návštěvníci mohou zaplavat. V parku se však nachází také voliéra volného letu. Zde můžete pozorovat více než 250 tropických ptáků, jako jsou papoušci, tukani či jiní exotičtí ptáci. Naleznete zde tropickou řeku zakončenou vodopádem a deštným pralesem. Rovněž se můžete projít po pláži s bílým pískem. Není to snad pohádka?
socha dinosaura

Universal Studios Hollywood

Jedná se o jeden z nejznámějších zábavních parků nacházející se v Los Angeles. Jak již jistě všichni tuší, park je tematicky zaměřený na filmovou tvorbu. Rovněž všechny atrakce jsou na motivy filmů a seriálů. Milovníci filmu tak jistě ocení návštěvu opravdových filmových ateliérů, kterými projíždí vláček. Rázem se tak ocitnete v Kriminálce Las Vegas nebo spatříte obřího King Konga. Dále můžete objevit slavné městečko Springfield ze seriálu The Simpsons, v Jurském parku se budete trochu bát a pokud ne, ve strašidelném domě se budete bát určitě. Samozřejmě se můžete těšit na mnoho dalšího…