28.4.2023

Pokud se Vám představa zajištěného pohoštění líbí, ale tápete v pojmech, co který vlastně znamená, v tomto článku si je ujasníte.
 
Takové služby Vám zajistí tzv. cateringové společnosti:
·         zajišťují kompletní cateringové služby pro malé, velké akce
·         plánují doprovodné programy
·         dodržují hygienické předpisy
·         zajišťují flexibilitu a spolehlivost
 
Slavnostní pohoštění můžeme rozdělit do tří základních typů, jakými bude probíhat.
1)      Raut je typický propojením společenského setkání s pohoštěním. Zpravidla se pořádá přislavnostních příležitostech jako je svatba, oslava narozenin, konference, apod.
Rautové stoly nabízí hostům širokou výběr pokrmů, mohou být také zaměřené na konkrétní národní kuchyni.
2)      Banket je nejslavnostnější podobou gastronomické události. Bývá pořádaný při významné události (svatba, jubileum). Na rozdíl od rautu jsou hosté usazeni ke slavnostně prostřeným stolů (nutný zasedací pořádek) a číšníci servírují připravené menu.
3)      Koktejlje jednodušší forma pohoštění, kdy obsluhující personál roznáší pokrmy a nápoje na podnosech a hosté si je nabízí. Veškerá konzumace probíhá vestoje nebo u koktejlových stolků.
 Koktejl trvá zpravidla 2 – 3 hodiny.
 
Dále jsou k dispozici různé programy, které po domluvě doprovází zajištěnou akci.
Kuchařská showspočívá v přípravě pokrmů přímo před hosty. Jedná se o skvělý doplněk akce, při kterém se hostům dostane jak kulinářského zážitku, tak i pobavení. Show je vhodné zajistit na větší událost, protože její realizace je náročná.

Nechte se inspirovat: filírování teplé pražské šunky, příprava vynikajících steaků z tuňáka, přímo předhosty příprava nejrůznějších druhů sushi, hosté si mohou sami zvolit složení svého burgeru – burger show.
 
Barbecue party a garden party se stávají u nás čím dál více oblíbenější. V překladu znamenají zahradní slavnost, grilování. Nejlépe uskutečníme na soukromém pozemku, ale vnitřní zahrádka může být také vyhovující.
Pro milovníky masa je grilování jasnou volbou. Kuchaři Vám mohou připravit kuřecí stehýnka, vepřové kotletky, veškeré steaky, kebaby, křupavou zeleninu a různé dresinky.
 
Oslovení takové firmy zřejmě moc nepotěší Vaší peněženku, ale buďte si jisti, že výsledek se dostaví v podobě nezapomenutelného zážitku pro Vás a hlavně Vaše hosty.