28.4.2023

S každým rokem je Tokio turisticky oblíbenější. Učit se japonsky dnes chce až deset procent všech vysokoškoláků, což samozřejmě dokládá i fakt, že je o tyto kurzy každý rok větší zájem.

Tokio je lákadlem pro všechny, kteří mají rádi exotiku, kulturu, jiné kraje a jiné mravy. Tokio, to ej kulturní šok i pro Asiaty, natož pro Evropany. Která místa a jaké destinace byste neměli minout, pakliže se do tohoto obrovského města chystáte? Máme pro vás seznam.

1.       Shibuya
Shibuya je jednou z nejluxusnějších, nejdražších a nejzajímavějších čtvrtí Tokia. Pokud jste viděli třetí film ze série Rychle a Zběsile (Tokijská jízda), určitě si vzpomenete na scénu, kdy auta driftují v ulicích Tokia mezi davy lidí, kteří přecházejí ulici po nejzvláštnějších křižovatek a přechodů, které jste kdy viděli. Ano, to je Shibuyská nejrušnější křižovatka světa.

Avšak není ani tak rušná kvůli motorizovanému provozu nebo tramvajím – rušná je kvůli chodcům, kteří zde přecházejí nejroztodivnější namalované přechody, které nevedou podél křižovatek, jak jsme zvyklí od nás, ale skrz ni od levého horního do pravého spodního rohu.

Na lidské hemžení se nejlépe dívá z některých z výkladních skříní mnoha obchodů a kaváren, které se okolo křižovatky nacházejí. Jeden z nejlepších výhledů budete mít ze Starbucks přímo nad křižovatkou.

2.       Omotesando – bulvár plný luxusu
Jedna z nejdražších ulic světa. Kdo by se po ní nechtěl projít? Podél chodníků jsou ustavena nejdražší auta světa, z výkladních skříní na vás shlížejí nejluxusnější značky světa.

A pokud už vás koukání na nejlepší značky světa a na drahé automobily přestane bavit, pokračujte plynně chůzí do parku Yoygi, kde si můžete zblízka prohlédnout svatyni Meiji Jingu, která patří šintoistům.

3.       Císařské zahrady
Ve čtvrtích Ueno, Rikugien a Tokyo se nacházejí nejkrásnější zahrady se sakurami, které v období jara, a to mezi březnem a dubnem, nabízejí neopakovatelný zážitek rozkvetlých japonských sakur, pod kterými si užívají dlouhé romantické procházky páry i rodiny nebo přátelé všeho věku. Růžové květy skutečně působí romanticky a jako z jiného světa.