10.4.2018

S každým rokem je Tokio turisticky oblíbenější. Učit se japonsky dnes chce až deset procent všech vysokoškoláků, což samozřejmě dokládá i fakt, že je o tyto kurzy každý rok větší zájem.
japonská vlajka
Tokio je lákadlem pro všechny, kteří mají rádi exotiku, kulturu, jiné kraje a jiné mravy. Tokio, to ej kulturní šok i pro Asiaty, natož pro Evropany. Která místa a jaké destinace byste neměli minout, pakliže se do tohoto obrovského města chystáte? Máme pro vás seznam.

1.       Shibuya
Shibuya je jednou z nejluxusnějších, nejdražších a nejzajímavějších čtvrtí Tokia. Pokud jste viděli třetí film ze série Rychle a Zběsile (Tokijská jízda), určitě si vzpomenete na scénu, kdy auta driftují v ulicích Tokia mezi davy lidí, kteří přecházejí ulici po nejzvláštnějších křižovatek a přechodů, které jste kdy viděli. Ano, to je Shibuyská nejrušnější křižovatka světa.

Avšak není ani tak rušná kvůli motorizovanému provozu nebo tramvajím – rušná je kvůli chodcům, kteří zde přecházejí nejroztodivnější namalované přechody, které nevedou podél křižovatek, jak jsme zvyklí od nás, ale skrz ni od levého horního do pravého spodního rohu.
lodičky v Tokiu
Na lidské hemžení se nejlépe dívá z některých z výkladních skříní mnoha obchodů a kaváren, které se okolo křižovatky nacházejí. Jeden z nejlepších výhledů budete mít ze Starbucks přímo nad křižovatkou.

2.       Omotesando – bulvár plný luxusu
Jedna z nejdražších ulic světa. Kdo by se po ní nechtěl projít? Podél chodníků jsou ustavena nejdražší auta světa, z výkladních skříní na vás shlížejí nejluxusnější značky světa.

A pokud už vás koukání na nejlepší značky světa a na drahé automobily přestane bavit, pokračujte plynně chůzí do parku Yoygi, kde si můžete zblízka prohlédnout svatyni Meiji Jingu, která patří šintoistům.
japonská krajina
3.       Císařské zahrady
Ve čtvrtích Ueno, Rikugien a Tokyo se nacházejí nejkrásnější zahrady se sakurami, které v období jara, a to mezi březnem a dubnem, nabízejí neopakovatelný zážitek rozkvetlých japonských sakur, pod kterými si užívají dlouhé romantické procházky páry i rodiny nebo přátelé všeho věku. Růžové květy skutečně působí romanticky a jako z jiného světa.