28.4.2023

Jak nalákat lidi do svého hotelu, do určitého rezortu nebo třeba penzionu? Nalákáte je na falešnou reklamu. Co na lidi působí nejvíc? Luxus a nádherné spoře oděné modelky. Mnoho takových hotelů na světě neváhá na své webové stránky a do svých prospektů umístit sérii lživých fotek, aby upoutali pozornost eventuálního zákazníka, turisty nebo klienta, a ten si vybral právně jejich hotel či destinaci.

Fotky se dají velice jednoduše manipulovat. A i když není fotkami manipulováno, většinou jsou hotelové pokoje speciálně upravené a naparáděné jenom pro fotografa, nikoli připravené pro skutečné hosty.
Které hotely se tohoto klamavého triku dopouštějí? Podívali jsme se zblízka.

1.       Riu Palace Punta Cana, Domikánská republika
Chtěli jste si někdy uspořádat romantickou a exotickou svatbu někde na pláži, kde to luxusem jenom hýří? Dominikánská republika je na toto ideální místo. Fotek nádherných vyšňořených novomanželů a překrásných nevěst v krásných šatech s bohatými kyticemi v rukou pod krásným bílým altánkem vybízejí každého k tomu, aby si zařídili podobnou svatbu.

Fotky obrážejí internet i katalogy cestovních kanceláří, zajišťujících svatby v Dominikánské republice. Proslul tím převážně hotel Palace Punta Cana – ačkoli vás vaše svatební dovádění bude stát doslova majlant, bude to stát za to, slibují vám fotky i agenti cestovní kanceláře. Avšak nenechte se zmást, nebude vám dopřáno žádného soukromí pro pár pozvaných hostů, naopak.

Jedná se o veřejné místo, takže na vaši romantickou a krásnou svatbu bude dohlížet řada čumilů v plavkách, a ujišťujeme vás, že se nejedná o nádherné dvacítky modelkovského typu, na které by byla radost pohledět.

2.       Breezes Montego Bay, Jamajka
Nádherný výhled na moře nerušený nikým a ničím, bujná vegetace, která obtéká celou terasu, aby vám dopřála soukromí a vy jste na si na ni mohli užít co nejvíce soukromí, a obrovská jakuzzi, s několika koženými lehátky. To je fotografie v letácích i na webových stránkách. Realita?

Obyčejný bazének dva krát dva metry, terasa, která je jenom pár metrů od dalšího hotelu, na obzoru ostrov a než uvidíte moře, vidíte metry pláže, protože terasa hotelu je od pláže skutečně poměrně daleko. A málem bychom zapomněli, na terase je jedna polomrtvá kytka a dvě plastová lehátka.