28.4.2023

Snad každý, kdo v mysli zabloudí do svých dětských let, si alespoň zábleskem vzpomene na létající labutě, autodrom či dříve tak obávaný řetízkáč. Tohle je typ zábavy, která nikdy nezmizí – kolotoče tu jsou, byly a budou – stejně jako malé děti, které je tak milují. Jak je známo, doba jde dopředu a s ní také vývoj adrenalinových atrakcí.  Od klasických kolotočů s koňmi, autíčky či jednorožci, točících se pořád dokola, jsme se dostali přes domy hrůzy k autodráhám, které se s Vámi otočí o 180 stupňů horizontálně. Jelikož se adrenalinové atrakce těší hlavně zájmu dospělých, kteří své ratolesti doprovází do lunaparků, rozmohly se v dnešní době rozsáhlé zábavní parky.
kolotoč na pouti
Zde Vám nabízíme pár nejoblíbenějších, které jsou k nalezení v Evropě:
   –   Prater   – snad nejoblíbenější a jeden z nejstarších zábavních parků, který máme kousek za hranicemi s Německem. Nachází se ve Vídni, v okrsku  Leopoldstadt a jeho největší výhodou je, že je otevřen nonstop od ledna do prosince a nevyžaduje platbu žádného vstupného, všechny atrakce se pltí zvlášť, takže je jen na Vás, jakou zábavu si vyberete.
řetízkový kolotoč
   –   Gardaland   – oblíbený italský park, poblíž města Verony, který je vystaven již přes 40 let. Najdete v něm 34 různých atrakcí a je otevřen denně od května do října od 10:00 – 24:00, nárazově se zde také pořádají noční disco laser show. Zároveň se přímo v parku můžete také ubytovat v tematickém hotelu.
   –   Tivoli   – zábavní park nacházející se v Kodani, poblíž Radničního náměstí. Park byl založen již v polovině 19. století a najdete zde od klasických kolotočů po adrenalinové dráhy. Milovníci kultury také můžou navštívit divadlo či koncertní síň, kde se pořádají pravidelné koncerty a které jsou přímo v srdci parku.
   –   Legoland   – nadšenci nejen do kolotočů, ale i do Lega, mohou navštívit tento park, otevřen již skoro 50 let v dánském Billundu, poblíž Lego továrny. Najdete zde nejen sochy z lega, například i známou sochu Svobody, ale i spoustu vodních atrakcí.
 horská dráha
Věřím, že z naší nabídky si jistě vyberete a užijete spoustu zábavy jak se svou drahou polovičkou, tak i se svými dětmi!