18.7.2019

Dominantou každého interiéru, který má druhé patro či podkroví, jsou schody. Druhů je mnoho a materiálů, které můžete kombinovat také. Jaké jsou základní parametry, které platí pro všechny? Dívat se musíte zejména na:dřevěná chata.jpg

  1. umístění,
  2. rozměry,
  3. průchodnost.


Právě zde mnoho lidí dělá ty největší chyby. Patří mezi ně zejména malý prostor, který jste si vyčlenily. Pokud špatně zvolíte hrany stupnic, bude se vám po nich špatně chodit. Předem se proto rozhodněte, zda je určitě chcete mít zakulacené. A s místem souvisí také málo místa před nástupem a po výstupu. To také není vůbec příjemné, ani pohodlné.

Nejkvalitnější a nejkrásnější materiál

Velice populární jsou kombinace dřeva, kovu a skla. Nejpoužívanějším je ovšem stále dřevo. Na krásné realizace se můžete podívat v galerii výrobce. Schodiště od K.M.K. Design.cz nabízí pohodlí, snadnou údržbu a možnost navrhnout si vlastní produkt čistě podle svých představ.

V případě dřeva nezapomínejte na to, že ideální jsou tvrdé druhy jako je dub nebo buk. Vybírat ale můžete i z exotických variant a vdechnout tak interiéru zcela jedinečný vzhled. Pokud se rozhodnete pro sklo, také s ním nemůžete udělat chybu a dodáte si velmi elegantního designu. Trochu nepraktické je ale při požáru, protože se rychle rozpálí, stejně jako kov.

Myslete na ukotvení

Asi málokdo na to při výběru myslí, ale i instalace je důležitou součástí plánování. U zděných domů si s tím nemusíte příliš dělat starosti, protože tam by s ukotvením celé konstrukce neměl být problém. Sádrokartonové stěny mají určitá omezení. Máte ovšem možnost lehké stěny zesílit pomocí OSB desky, kterou vložíte pod sádrokarton.dřevěné schody.jpg

Není to možné? Nezoufejte. Využít můžete i podpůrné konstrukce, které již dnes nevypadají vůbec špatně. Musíte jen počítat s tím, že zaberou nějaké místo. Takže si možná pro umístění botníku budete muset zvolit jiné místo.