12.10.2020

Zdravé přírodní suroviny jsou pro naše lidské tělo velmi důležité, přičemž dopřát si BIO kvalitu má skutečně něco do sebe. Zároveň zpestří jídelníček.

Přírodní produkty

BIO kvalita

BIO potraviny jsou v dnešní době velmi diskutovaným tématem, a proto se na ně zaměříme i my. Celé to spočívá v tom, že jsou to potraviny z ekologického pěstování a následně se i tak zpracovávají, aby veškerý proces byl co nejvíce přizpůsoben přírodě a nepoužívali se chemické a jiné umělé přípravky, které jsou v běžných surovinách. Rozhodně to nefunguje pouze tak, že prostě na produktu je nálepka a konec.

BIO jahody

Vůbec tomu tak není, protože za tím stojí certifikát a daná společnost musí projít i různými testy, aby skutečně tato kvalita byla zajištěna. Sice když se podíváte na cenu takových produktů, tak zjistíte, že oproti klasickým jsou skutečně většinou dražší, ale na druhou stranu musíme brát, že vypěstovat je naprosto přírodní cestou není jen tak a stojí to nějaké peníze. Přeci jen bránit se některým škůdcům a chorobám bez postřiků je poměrně náročné. Nenajdete v nich žádná dochucovadla, barviva a podobné látky.

Triphala

Nabídka přírodních produktů je v dnešní době již rozsáhlá, ovšem my si ukážeme něco méně obvyklého, čímž je Triphala Nakliceno. Pokud tento produkt vůbec neznáte, tak se není čemu divit, protože není až zas tak známý. Jedná se o směs tří bylin, které tvoří speciální celek. Její počátek datujeme již tisíce let zpátky, kdy medicína tuto kombinaci objevila.

detail rostliny

Je velmi prospěšná našemu lidskému organismu, a proto se dochovala až do dnešních dob, kdy ji člověk stále využívá. Když se zaměříme na chuť tak to není žádný zázrak, ale kouzlo spočívá v jejím účinku, který má pozitivní vliv na spoustu orgánů. Můžeme ho považovat za dobrý detoxikant, což se lidskému tělu hodí, protože se potřebuje pravidelně zbavovat nepotřebných či škodlivých látek. Zároveň má dobrý vliv na práci trávící soustavy. Konzumovat se dá formou prášku, který se rozpustí ve vodě či se z něj připravit čaj, nebo přímo za pomocí tablet.